Szétverte a mezőnyt Milák Kristóf – 100 méter pillangón is országos bajnok lett

2024. április 12. 18:16

Az úszóklasszis a világ idei harmadik legjobb idejével, a második helyezettet egy testhosszal megelőzve nyert.

Budapest, 2024. április 10.
A késõbbi gyõztes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás döntõjében az úszó országos bajnokságon a Duna Arénában 2024. április 10-én.
MTI/Kovács Tamás

Ötödik aranyérmét szerezte a Duna Arénában rendezett úszó Országos bajnokságon Milák Kristóf, aki 100 méter pillangón is országos bajnok lett. Milák a szám címvédőjeként lépett rajtkőre, hiszen az elmúlt négy évben mindig nyert ezen a távon, és a négyes pályán úszva bizonyította is klasszisát.

Milák Kristóf, a versenyszám olimpiai ezüstérmese 50.99 másodperces időeredményt ért el, ami a harmadik legjobb idő a világon idén

Az úszóklasszis ezzel 5 arany- és egy ezüstéremmel zárta a 2024-es országos bajnokságot, de ami ennél is fontosabb, az olimpiára készülve idei időeredményeivel megelőzi riválisait, Léon Marchand-t és Caeleb Dresselt. Milák Kristóf győzelme után ismét faarccal sétált el az újságírók mellett.

Mint arról csütörtökön beszámoltunk, az úszóklasszis a 6 számból, amelyben indult ötöt már teljesített a Duna Arénában rendezett OB-n. Kedden 100 méter gyorson (48.38), szerdán fő számában, 200 pillangón (1:54.90) és 50 gyorson (21.89) győzött, s szerezte meg a harmadik olimpiai számban a párizsi indulási jogot. Csütörtökön 200 méter gyorson (1:48.15) nyerni tudott, az 50 méteres pillangóúszás döntőjében viszont a második hely lett az övé (23.44) a nagy esélyes Szabó Szebasztián mögött, aki idén hatodszor nyert ebben a versenyszámban ob-t.

Összesen 23 komment

sexykitty-80
2024. május 03. 22:20
🍓 ️ ­A­­­ ­­d­ö­g­­ö­­­s­­ ­­l­á­­n­­­y­o­k­ ­­v­á­­r­­­n­a­­k­­­ ­­­r­á­­d­ 👉 𝗪­­𝗪­­𝗪­­­.­­­𝗖­𝗨­­𝗠𝟰­.­­­𝗙­𝗨­­𝗡
Tommaso
2024. április 14. 00:52
Ez az eredmény nagyon messze van, mind a legutóbbi vb-győzelmet érő időtől, mind a világcsúcstól. Márpedig lehet, hogy Párizsban csúcsidő kell a győzelemhez.