Fucsovics az Ausztrál Openről: Büszke vagyok a teljesítényemre (videó)

2023. január 20. 09:21

„Pozitív élményekkel zárom ezt az Australian Opent” – tette hozzá a teniszező.

Fucsovics Márton vereséget szenvedett az Australian Open harmadik fordulójában, kétszettes előnyről 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0-ra kikapott a 15. kiemelt Jannik Sinnertől. Az eset kapcsán nyilatkozott a magyar teniszező. Mint mondta, „Jannik nagyon jól kezdett el játszani [...], volt, hogy egyszer-kétszer visszavetett a tempóból, aztán felgyorsított. Elkezdte variálni a játékot, és hiba nélkül játszott. Nekem az első két szettben megvolt a nyerő taktikám, azon nem nagyon kellett változtatnom, ő viszont megtette ezt a maga játékán.

Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy ha így megvernek, akkor verjenek meg így”.

„Nem az volt, hogy magamat vertem meg. Büszke vagyok a teljesítményemre, büszke vagyok magamra, az előző két meccsre is, örülök, hogy visszatértem. Ismét egy harmadik fordulós mérkőzést játszottam. Egy top 10-es, top 20-as játékost megszorongattam, öt szettben kaptam ki tőle, pozitív élményekkel zárom ezt az Australian Opent, az ausztrál turnét” – tette hozzá.

2023. január 20. 12:38
Kedves Marci, gratula a szép játékért. Kár, hogy 20 éves korod körül nem voltál ilyen elkötelezett, mert NAGY ígéret voltál... A 2010-es wimbledoni teniszbajnokságon junior kategóriában, egyéniben a verseny tizenharmadik kiemeltjeként szettveszteség nélkül nyerted meg a tornát: a döntőben 6–4 6–4-re győztél az ausztrál Benjamin Mitchell ellen. Utána kár, hogy elsűlyedtél az éjszakai életben...
reflex
2023. január 20. 10:26
Igazán ürülünk mi is Erre számítottunk 2:0.ról bukni ....csak nem tip-mix vagy ilyesmi?