Belga kormányfő: Nem hagyjuk, hogy Törökország megfélemlítsen minket

2017. március 21. 07:38

Nem hagyjuk, hogy Törökország megfélemlítsen minket, a vádaskodások a kampánystratégia részét képezik – jelentette ki Charles Michel hétfőn. A belga kormányfő így fogalmazott: „a provokálásunkat is magában foglaló stratégia célja, hogy felkeltse a nacionalista érzelmeket, és áldozatként állítsa be Törökországot”.

2017. március 21. 07:38

Nem hagyjuk, hogy Törökország megfélemlítsen minket, a vádaskodások a kampánystratégia részét képezik – hangsúlyozta hétfőn Charles Michel belga kormányfő, kiállva Zuhal Demir belga esélyegyenlőségi államtitkár mellett, akit a török sajtóban a terrorizmus támogatásával gyanúsítottak meg. A miniszterelnök hamisnak és sértőnek nevezte az egyes török lapokban megfogalmazott vádakat, amelyek szerint a belga államtitkár támogatná a Törökország mellett az Európai Unió által is terrorszervezetnek tartott Kurdisztáni Munkáspártot (PKK).

Charles Michel szerint az ehhez hasonló támadások részei az elnöki rendszer bevezetéséről döntő április 16-i török népszavazás kampánystratégiájának. „A provokálásunkat is magában foglaló stratégia célja, hogy felkeltse a nacionalista érzelmeket, és áldozatként állítsa be Törökországot” – jelentette ki a belga kormányfő, elfogadhatatlannak minősítve Recep Tayyip Erdogan török elnöknek a nácizmussal és a srebrenicai mészárlással kapcsolatos közelmúltbeli kijelentéseit.

Kitért arra, hogy az emberi jogok, a szólásszabadság és a jogállamiság törökországi helyzete már nem felel meg az európai mércéknek, majd leszögezte, Belgium „továbbra is ki fog állni az európai értékek mellett”.

A Törökország és Németország, illetve Hollandia között az alkotmánymódosító referendumhoz kapcsolódó kampányrendezvények meghiúsítása miatt kirobbant diplomáciai válság nyomán Ankara az elmúlt napokban ismételten azzal fenyegetőzött, hogy felmondja az egy évvel ezelőtt létrejött menekültügyi megállapodást.

Sajtójelentések szerint a nagyjából 200 ezer fős belgiumi török közösség közel 70 százaléka Recep Tayyip Erdogan államfő támogatójának számít. Hasonló a helyzet Hollandiában és Ausztriában is. A franciaországi és a németországi törökök körében ennél valamivel alacsonyabb az ankarai kormány támogatottsága, a Nagy-Britanniában, Olaszországban és Svájcban élő törökök között pedig többségben vannak az ellenzéki pártok hívei. (MTI)

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Területvédő
2017. március 21. 13:44
Csak rá kell nézni erre a pofára. És tükröződik rajta, hogy hova süllyedt a nyugati világ: az idióták, debilek elviselhetetlen liberális mocsarába. Remélem, minél előbb elhagyjuk ezt a süllyedő hajót. Ők meg élvezhetik a nemzetietlenített, a harmadik világ mocskával elárasztott, különféle pride-októl sújtott beteg világukat.
zakar zoltán béla
2017. március 21. 12:41
A világon állítólag 203 állam van. Ebből ugyan hánynak van hozzá nem értő, szélhámos, buta, netán hülye, semmirekellő elnöke,.... királya, miniszterelnöke, törzsfőnöke,...?!
Crüwel
2017. március 21. 11:43
Azert ennel komolyabb visszavagast is osszehozhatna az erintett harmas,- persze azt meg nem lehet mivel sikerult tokeletesen torok fuggove tenni Europa helyzetet. Istenem ezek meg nem is oly reg hogy ujjongtak Erdinek es a fasza megallapodasnak,- es hogy naciztak le mindenkit aki nem csak egy papirba latta biztsitottnak Europa biztonsagat. De a legszebb , hogy semmibol sem tanulnak es most Libiaval kezdjuk ujra ezt a fasza kis jatekot. Europa valadzthatott a szegyen es a biztonsag kozott a szegyent valasztjuk folyamatosan ,de nem kerulhetjuk el hogy egyszer a valodi biztonsagunkal is foglalkozni kell majd...
Kundi
2017. március 21. 11:16
Igérd meg, hogy ha mégis megfélemlített titeket, akkor nem nyavalyogtok a kötelező kvóta elfogadtatásával!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!