Portugália nyerte a foci Eb-t

2016. július 11. 07:33

Hosszabbítást követően 1-0-ra legyőzte a házigazda francia válogatottat Portugália a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében. A gólt a csereként beálló Eder szerezte, Cristiano Ronaldót már a 25. percben le kellett cserélni sérülés miatt.

A portugál labdarúgó-válogatott Eder hosszabbításban szerzett góljával 1-0-ra legyőzte a házigazda francia csapatot a 15. labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében. A portugálok sikerének értékét növeli, hogy Cristiano Ronaldót a 25. percben sérülés miatt le kellett cserélnie Fernando Santos szövetségi kapitánynak, akinek irányításával tétmeccsen még nem kapott ki az együttes.

A Saint-Denis-ben rendezett fináléban a Lille csereként beállt csatára, Eder a 109. percben szerezte a győztes gólt, amellyel Portugália először hódította el az Európa-bajnoknak járó Henri Delaunay Kupát. Egyetlen korábbi döntőjében, 2004-ben házigazdaként nagy meglepetésre kikapott Görögországtól.

A franciák harmadik diadalukkal utolérhették volna az élen a spanyol és a német válogatottat, illetve másodszor fordult elő, hogy a hazai csapat a döntőben veszített.

A portugálok csoportharmadikként jutottak tovább a magyarok által megnyert F jelű négyesből.

Összesen 51 komment

Sötétbenbújkálóellenforradalmár
2016. július 11. 12:53
Érdemes lesz megismerkedni a portugál foci költségvetésével. Ennyi fog hiányozni a magyar közpénzekből ha a betegség nem változik.
Pandaka pygmaea
2016. július 11. 12:39
Egyiknek sem drukkoltam. De legkevésbé a Portugáloknak (amíg CR bárhol játszik, annak a csapatnak sose fogok.) Amúgy meg szar egy döntő volt...
Labancok
2016. július 11. 11:27
Huntroll 2016. július 11. 11:19 Mivan, buzikám? Adócsaló 1.5 évre ítélt Messi raíjongó vagy?
Tintamin
2016. július 11. 10:59
Kurvaszar EB volt ez, baszki. A mi 3-3-as meccsünk volt az egyetlen nézhető meccs. A döntő kritikán aluli, mindkét csapatnak a lecsóban lett volna a helye.