Az éremtáblázat élén zártunk a kajak-kenu Európa-bajnokságon

2018. június 10. 18:51

A magyar versenyzők 15 érmet, köztük hat aranyat, öt ezüstöt nyertek az Eb-n.

A magyar versenyzők 15 érmet, hat aranyat, öt ezüstöt és négy bronzot gyűjtöttek a vasárnap zárult belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon, s ezzel az éremtáblázat élén zártak. Az olimpiai számokat tekintve 3-3-2 a dobogós mérleg. Az első döntős napon, szombaton egy győzelmet aratott Hüttner Csaba szövetségi kapitány válogatottja, az 500 méteres női kajaknégyes – Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika és Bodonyi Dóra – állhatott fel a dobogó tetejére, így a tavalyi évet anyai örömök, illetve sérülés miatt kihagyó Kozák és Kárász is sikeresen tért vissza a nemzetközi porondra. A két K-1 1000 méteres számban egyformán ezüstérmet szereztek a magyarok Kopasz Bálint és Takács Tamara révén, a Pupp Noémi, Csipes Tamara kajakos duó pedig harmadik lett ezen a távon.

Vasárnap délelőtt, a további 500-as fináléban három aranyat és egy-egy ezüstöt, valamint bronzot gyűjtöttek a magyarok. Kozák a K-1-es, míg a címvédőként indult Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső duó a C-2-es versenyt nyerte meg magabiztosan, a Mozgi Milán, Somorácz Tamás kettős pedig szoros versenyben, meglepetésre bizonyult a leggyorsabbnak K-2-ben.

A nők hasonló számában Medveczky Erika és Csipes második lett, a harmadik helyet pedig a Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós, Kuli István összeállítású férfi kajaknégyes szerezte.

A legrövidebb távon, 200 méteren egy-egy arany- és ezüst-, valamint két bronzérem volt a mérleg. Az első hely az utolsó döntőben, női C-2-ben született az 500-on is győztes Balla, Takács Kincső duónak köszönhetően. Kozák két arany után ezen a távon ezüstérmes lett egyesben, Balla pedig – ugyancsak egyesben – egy bronzzal gazdagodott. Harmadik lett a címvédőként vízre szállt Balaska Márk, Birkás Balázs kajakos duó is. FA záró 5000 méteres versenyekben a kajakos Takács Tamara nyert, a kenus Lakatos Zsanett pedig a második helyen ért célba.

(MTI)

Összesen 15 komment

marós
2018. június 13. 10:09
A labdarúgók számára előírnám a kajakozók-kenusok kondicinálását.
zakar zoltán béla
2018. június 10. 21:22
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Berecskereki
2018. június 10. 20:28
Szép volt. Gratula. Éremtáblázat ország / arany / ezüst / bronz Magyarország 6 5 4 Németország 4 5 2 Oroszország 3 6 3 Fehéroroszország 3 5 1 Spanyolország 3 1 3 Csehország 3 - - Lengyelország 2 1 4 Portugália 2 1 1 Szerbia 1 1 1 Franciaország 1 1 - Románia 1 1 - Georgia 1 - - Ukrajna - 2 3 Litvánia - 1 - Szlovákia - 1 - Belgium - - 2 Olaszország - - 2 Dánia - - 1 Moldova - - 1 Norvégia - - 1 Svédország - - 1